Рекомендації з експлуатації цегли ручного формування

Рекомендації з експлуатації цегли ручного формування

Цегла ручного формування є естетичною, виготовленою вручну матеріалом, що використовується для облицювання фасадів та інших функціональних елементів усередині та зовні будівлі. Кладка цегли ручного формування дозволяє створювати ефектні архітектурні рішення за рахунок можливості використання різних кольорів та фактури. З допомогою цих виробів здійснюється облицювання фасадів як нових будівель, і реновація старовинних об'єктів, і навіть будинків із історичним значенням.

Цегла ручного формування: особливості та відмінності

  • Цегла ручного формування, як і випливає з назви, виготовляється вручну. Це надає кожному виробу унікального зовнішнього вигляду та специфічного малюнку, який неможливо повторити промисловим способом.
  • За рахунок випалу при високій температурі на кожній цеглі проявляється так звана редукція (коливання відтінків), а кладка клінкерної цегли ручного формування виходить оригінальною і виразною.
  • Клінкерним виробам забезпечено повну екологічність – це стало можливим за рахунок використання у процесі виготовлення компонентів виключно натурального походження.
  • Матеріал має відмінні експлуатаційні характеристики, довговічний та естетичний.

Для облицювальних робіт такий матеріал відрізняється простотою та зручністю. Він м'який при обробці і високоміцний при експлуатації.


Особливості та правила монтажу

Процес монтажу цегли ручного формування відрізняється і має свої нюанси в залежності від типу поверхні, на яку він наноситься.

Дерев'яні поверхні та гіпсокартон

Якщо планується укладання облицювальної цеглини на дерев'яну поверхню, важливо перед цим облаштувати і гідроізоляцію. Основа повинна бути сухою, очищеною від фарби, стійкою до деформацій і вигинів. Лицьова цегла кріпиться поверх штукатурного шару, товщина якого повинна становити не менше 10 мм.

Бетонні основи

В цьому випадку найважливішими умовами є:

  • Відсутність нерівностей – коливання поверхні повинні бути більше 2см на 1 м2;
  • Ретельне очищення бетонної основи від слідів фарби та інших розчинів.

Крім того, щоб вийшла безшовна кладка цегли, поверхня повинна бути стійкою до усадки, на ній повинна бути відсутня волога та будь-які інші забруднення.

Цементна та цементно-вапняна штукатурка

Така поверхня має бути рівною, з достатнім рівнем міцності та пористості. Ручна цегла укладається на заздалегідь осушену поверхню, яка встигла набрати міцність. При необхідності на робочу ділянку встановлюється штукатурна сітка, яка виконує роль армованого шару.

Цегляна кладка

Для царської кладки цегли попередня підготовка поверхні не потрібна, якщо на підставі відсутні порожнечі та пропуски. Самі вироби монтуються безпосередньо поверх цегляної кладки. Якщо ж поверхня є надто гладкою, на неї наносяться насічки.


Металеві поверхні

У процесі облицювання металевої поверхні попередня підготовка аналогічна порядку підготовки поверхонь із дерева. Винятком є лише виняток необхідності укладання гідроізоляційного шару.

Технологія кладки цегли ручного формування, хоч і здається на перший погляд досить складним заходом, проте при знанні певних нюансів з нею впорається навіть майстер-початківець. Перш за все, слід враховувати, що при роботі в жарку пору року поверхня, що обробляється, періодично змочується водою за допомогою звичайної кисті або розпилювача. А ось безшовна кладка цегли потребує зволоження поверхні незалежно від погодних умов та пори року.

При укладанні цегли клейовий розчин наноситься на всю поверхню основи. Це дозволяє в процесі акуратно видавлювати і видаляти надлишки розчину. У свою чергу, такий підхід запобігає попаданню вологи під вже змонтовані клінкерні вироби та їх подальшу руйнацію.

Для кріплення цегли ручного формування рекомендується використовувати готові розчини та клейові склади зі спеціально розробленою формулою. Широкий асортимент представлений у нашому інтернет-магазині. За додатковою інформацією про продукти та поради щодо монтажу звертайтеся до наших операторів. Ми вам допоможемо збудувати будинок вашої мрії!